Stroje a zařízení pro keramické dílny

V keramické dílně, která je dostatečně vybavena nejrůznějšími stroji nejen pro keramickou výrobu, ale také pro přípravu polotovarů a úpravu surovin bez větší námahy, je radost pracovat. Kromě pecí a hrnčířských kruhů se v keramických dílnách a ateliérech nejčastěji využívají válcovací stolice a šnekové lisy. V mnoha dobře vybavených keramických dílnách se používají také nástěnné lisy na keramické profily, odkalovací nádrže a stříkací boxy. Keramická výroba se neobejde bez kvalitních studiových strojů a zařízení, které má ARTIK STUDIO také ve své nabídce.

Velkoobchod

Abychom se dostali s nabídkou blíže k našim zákazníkům, hledáme velkoobchodní partnery pro dlouhodobou spolupráci – distribuci keramických strojů. Pokud máte zájem stát se prodejcem kvalitního vybavení pro keramické dílny, kontaktujte nás – rádi s vámi projednáme možnosti a podmínky oboustranně výhodné spolupráce. Rádi zajistíme i jednorázové dodávky většího rozsahu – pošlete nám vaši poptávku – rádi připravíme speciální nabídku speciálně pro vás.

Rádi vám poradíme či se u vás zastavíme!

Kontaktujte nás

Proč keramické stroje od nás?

O kvalitě našeho zboží a služeb svědčí kromě jiného také to, že jsme výhradním distributorem keramického vybavení značky Nidec-Shimpo pro Českou republiku a Slovensko.

Prodeji keramických strojů a zařízení se profesionálně věnujeme již mnoho let. S vybavením pro keramické dílny máme rozsáhlé zkušenosti – díky tomu patříme k nejvýznamnějším dodavatelům na našem trhu – můžete se spolehnout na to, že vám dobře poradíme a dodáme kvalitní vybavení za skvělé ceny.

Jsme schopni okamžité expedice zboží, protože máme největší skladové zásoby keramických strojů na našem trhu. Samozřejmou součástí našich služeb je také prodej náhradních dílů a autorizovaný servis. Naši zkušení specialisté vám rádi poradí, zkuste je kontaktovat a budete určitě spokojeni.

Dodáváme kvalitní studiové keramické stroje pro profesionály a zájmovou keramickou tvorbu, ale také pro průmyslovou výrobu. Pokud potřebujete vybavit menší keramickou dílnu, školní či umělecký keramický ateliér, zkuste si vybrat v našem specializovaném e-shopu www.keramickepece.cz, kde máme speciální nabídku pro maloodběratele.

Nejžádanější produkty

Válcovací stolice na keramiku

Válcovací stolice se používají pro vytváření stejnoměrných plátů z keramické hlíny. Pomocí válcovací stolice lze bez velké námahy připravit hliněné pláty pro další ruční zpracování. Válcovací stolice je častým pomocníkem v zavedených keramických dílnách, ale i ve školních či jiných zájmových dílnách, kde by bez ní museli pláty pracně vyrábět pomocí kuchyňského válečku.

V sortimentu ARTIK STUDIA máme širokou nabídku různých modelů válcovacích stolic – od malých stolních válcovacích stolic s fixní výškou pro výrobu plátů s možností nastavení 4 úrovní tloušťky, až po samostatně stojící válcovací stolice robustní konstrukce, které se po mnoho let používají v řadě velkých zavedených keramických dílen. Některé malé stolní modely z naší nabídky lze v čase, kdy se zrovna nepoužívají, snadno a bez nářadí rozebrat a uložit do skříně, což je ideální řešení pro menší školní a sdílené výtvarné dílny.

klsjdajsdhaksjdhasj

Šnekové lisy

Šnekové lisy jsou neocenitelnou pomůckou keramiků, kteří díky nim mohou připravit hlínu pro výrobu keramiky bez větší námahy. Šnekový lis se používá pro úpravu hlíny bezprostředně před použitím – dokáže hlínu snadno a rychle propracovat, zbavit ji vzduchových bublin a připravit k dalšímu zpracování. Bez nutnosti namáhavého ručního hnětení tak díky šnekovému lisu získáte flexibilní a poddajný materiál k modelování, točení či ručnímu zpracování keramických výrobků. Šnekový lis lze využít také k recyklaci odpadní hmoty, která obvykle vzniká při keramické tvorbě.

V nabídce máme i šnekové lisy doplněné o vakuovou pumpu pro kompletní odstranění vzduchových bublin z keramické hmoty (např. model NVS-04), a také lisy, které kombinují hnětení s funkcí mixéru. (model NVS-07)

ARTIK STUDIO nabízí vždy jen ty nejkvalitnější produkty, proto prodáváme výhradně šnekové lisy od japonské společnosti Nidec-Shimpo Corporation, která je proslulá inovativním přístupem k výrobě a prémiovou kvalitou výrobků. Nejběžnější šnekové lisy máme skladem – k okamžitému odběru – jako jediný dodavatel v ČR a SR.

klsjdajsdhaksjdhasj

Nástěnné lisy na profily

Slouží k výrobě profilů pro točené, modelované či lité nádoby. Speciální sada šablon umožňuje z měkké keramické hlíny s pomocí lisu protlačovat různé duté tvary pro další modelování. K tomuto zpracování je nutné hmotu propracovat, aby měla měkčí konzistenci bez vzduchových bublin.

klsjdajsdhaksjdhasj

Odkalovací nádrže

Nezbytné čistící zařízení, bez kterého by nebylo možné vypouštět vodu z keramické výroby do běžné kanalizace. V odkalovacích nádržích lze odpadní vodu sedimentovat tak, aby odpovídala předpisům pro vypouštění do komunálních odpadních vod.

klsjdajsdhaksjdhasj

Stříkací boxy na glazuru

Užitečné vybavení pro nástřik glazur a dalších krycích materiálů. Tomuto zařízení, které zabraňuje zbytečnému rozptýlení nástřiku do okolí se říká také glazovací box. Existuje suchá varianta glazovacího boxu a sofistikovanější glazovací box s vodní clonou, kdy je možné materiál vrátit zpátky do výroby.

Průmyslové stroje a zařízení

Pro průmyslovou výrobu dodáváme nejčastěji kulové mlýny, šnekové lisy, vytlačovače (extrudéry), zatáčecí kruhy, vakuové šnekové lisy, kalolisy, hnětače, rozplavovače, nádrže a pumpy pro přípravu licích hmot apod.

Pokud máte zájem o průmyslové řešení pro výrobní firmu či laboratoř z oblasti keramického či jiného průmyslu, kontaktujte nás s vaší poptávkou – navrhneme vám řešení podle vašich potřeb a zajistíme dodávku příslušného vybavení.

 

Zvažujete pořízení většího počtu keramických strojů nebo je chcete dále prodávat?

Kontaktujte nás s vaší poptávkou, rádi vám připravíme nezávaznou cenovou kalkulaci.

Poptávkový formulář